Kurumsal Gönderiler

Kurumsal Gönderi Nedir?

Kurumsal gönderi ne demek sorusunun yanıtını şu şekilde açıklamak doğru olacaktır. “Firmaların kendi şubelerine, müşterilerine veya başka firmalara yaptıkları kargo gönderimlerine kurumsal gönderi adı verilir.”

Sıklıkla kurumlar arası gönderimde bulunan firmalar ile ticaret alanında aktif faaliyet gösteren firmalar için, kurumsal kargo firmaları ile gönderimlerini daha avantajlı hale getirecek anlaşmalar yapılabilir. Özellikle e-ticaret alanında faaliyette bulunan firmaların tercih ettiği kurumsal kargo anlaşması, kargo firmaları ile belirli süreli sözleşme imzalayarak yapılır.

E-ticaret alanında kargo anlaşması, internet platformları üzerinden satışta bulunan firmaların, gelen siparişleri için gönderi maliyetlerini düşürme amacıyla yapılır. Bu sebeple e-ticaret firmaları açısından taşımacılık hizmetinde kargo anlaşması önemli bir yer tutar. Aynı zamanda kargo fiyatları, ürün satış oranları üzerinde de etkili olan bir faktördür.  Müşteriler e-ticaret firmalarının ürünleri için satın alma kararı verirken, kargo fiyatlarını da mutlaka gözden geçirirler. E-ticaret firmaları da, kurumsal kargo firmaları ile anlaşma imzalayarak kargo için ödenecek ücretleri minimum seviyeye düşürmeyi tercih ederler. 

Kurumsal gönderiler için kargo anlaşmaları, kargo şirketlerinin bu anlaşmalar ile ilgili olarak mevcut olan şartlarına göre yapılır. Kurumsal kurye hizmeti almak ve firma gönderileri hakkında anlaşma imzalamak için kargo şirketlerinin şubelerine gidilerek görüşme sağlanmalıdır.

 

Mertateks Firmalar Arası Gönderi Hizmeti

Firmanızın şubeleri, ortaklarınız, tedarikçileriniz, müşterileriniz veya iletişim halinde olduğunuz diğer firmalara yapacağınız kargo gönderimlerinizde ihtiyaçlarınıza uygun olacak, sorunsuz ve zamanında taşıma hizmeti sunuyoruz. Yurt içi ve uluslararası olarak hizmet verdiğimiz kurumsal gönderi kategorisinde, ihtiyaçlarınıza yönelik olarak zamanlama seçenekleri sunuyor ve firma gönderileriniz için taşımacılık hizmetini üstleniyoruz.

Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti olarak; kurumsal gönderilerin alıcılara söz verilmiş olan sürelerde ulaştırılmasının, firmaların itibarı ve iş potansiyeli için en önemli hususlardan biri olduğunu biliyor ve kargolarınızı zamanında teslimat ilkesiyle ulaştırıyoruz. Kurumsal kargo anlaşması yaptığımız kurumsal müşterilerimiz için hassasiyetle çalışıyor ve kendilerine ulaştırılması gereken kargo gönderilerini de aynı titizlikle kapıya teslim hizmeti ile zamanında ulaştırıyoruz.

 

Kurumsal gönderileriniz için sunduğumuz avantajlar:

  • Evrak kolaylığı, hızlı gümrükleme ve KDV iadesi avantajları sağlayan mikro ihracat hizmeti.
  • Alanında uzman olan iş ortaklarımız ve profesyonel ekibimizle yurt içi ve uluslararası taşımacılık hizmetiyle güvenli teslimat.
  • Acil olan kargo gönderimleriniz için express kargo hizmeti.

Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti olarak, kurumsal gönderileriniz ve her türlü lojistik destek ihtiyacınız için hizmetinizdeyiz.