Hakkımızda

Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti.; 2014 yılında işe duyulan saygı, personelin titiz tutumu ve iş ahlakının ışığında, müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek amacıyla İstanbul’da kurulmuştur. Gerçekleştirilen etkin çalışma faaliyetleri, kısa süre sonucunda sektörde ilerleme sağlanmasına ışık tutmuştur. Kaliteli, ekonomik ve en hızlı koşullarda hizmet sunarak, müşteri memnuniyetini kazanmayı ilke edinen Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti., ithalat/ihracat, kargo ve lojistik alanlarındaki uzman kadroları ile müşterilerinin kargo, gümrükleme, depolama, yükleme ve lojistik taleplerine cevap vermektedir. Bunların yanı sıra; Türk üreticisine katkıda bulunarak, yurtdışındaki müşterilerinin talepleri doğrultusunda özel üretim ve/veya özel marka (Private Label) gibi istekleri yerine getirip, kalite kontrollerini yaptırarak kapı teslimi (Door to Door) gönderim sağlamaktadır. Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti. talep etmeniz durumunda kapıdan kapıya teslimat konusunda aldığı olumlu yorumlarla referanslarını tarafınıza sunmaktadır.

Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti., uluslararası ticaret konusundaki deneyimleriyle iş yükünüzü hafifletip, ithalat/ihracat gibi bürokratik işleriniz konusunda sizlere kolaylık sağlamaktadır. Sürenin iyi değerlendirilmesi faktörünün ne kadar önemli olduğunun bilinci ile hareket ederek, siz değerli müşterilerine zaman kazandırmaktadır. Bu sayede, sizlerin de kendi müşterilerinize vereceğiniz mevcut hizmetler ile ilgili daha fazla avantaj sağlayabilmeniz konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Sektörlerinde lider konumda bulunan iş ortakları ile birlikte, sizlerin konforunu sağlamak için termin sürelerini kısaltma yoluyla, müşterilerinizden daha cazip siparişler alabilmeniz adına çözüm ortağınız olmaktadır.

Teknolojik yenilikleri takip edip, kurumsallık adına yaptığı yatırımlarla sektöre değer kazandıran Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti. ; gelişmiş barkod sistemi, dijital depoculuk hizmeti ve yenilenmiş ürün takip sistemleriyle en hızlı ve en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiş bir firma olarak sektörde ilerleme kaydetmektedir. Kuruluşundan bu yana, kısa bir süre zarfında; özellikle Ortadoğu ve Avrupa’daki müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı başarmış olan Mertateks Dış Ticaret Ltd. Şti. ,her geçen gün artan müşteri talepleri ile birlikte büyümesini sürdürmektedir. Artan müşteri memnuniyeti ve başarı oranından duyduğu kıvancı müşterileri ile paylaşmaktan gurur duyarak çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbul, Osmanbey ve Bahçelievler’de yer alan ofislerinin dışında; Alsancak/İzmir, Gelsenkirchen/Almanya, Londra/Birleşik Krallık, Moskova/Rusya’daki ofis ve depoları ile depolama, lojistik, gümrük işlemleri, kargo, yükleme, boşaltma, dış ticaret ve tüm nakliye işlemleriniz için danışmanlık sağlayarak daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Ofis ve Depolarımız

İstanbul Merkez Ofis ve Depolarımız:

Bahçelievler’de kurulu Merkez Ofisimiz ile beraber 500 m²’lik depomuz ve Şişli/Osmanbey’de kurulu irtibat ofisimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.

İstanbul Hadımköy bölgesinde bulunan 1000 m² depolama alanına sahip lojistik depolama merkezimiz kusursuz lokasyona sahip olup, ürünlerinizi 7/24 kamera ve fiziki güvenlik önlemleriyle muhafaza etme konusunda donanımlıdır. Yeni teknolojik alt yapımız çerçevesinde barkod sistemi ve elektronik kontrol sistemleri ile daha etkin ve hızlı hizmet veriyoruz. Lokasyonumuz, lojistik operasyonlarınız için önemli ölçüde kolaylık sağlayacaktır.

İzmir Şube Ofis ve Depomuz:

Alsancak’ta kurulu şube ofisimiz ve 100 m²’lik depomuz ile İzmir’deki üretimlerde siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Almanya Şirket Ofisi ve Depomuz:

2019 yılında Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde kurulmuş bulunan 2000 m² depolama alanına sahip  Almanya merkez ofisi olarak hizmet veren depomuz, diğer depolarımız gibi lojistik operasyonlarınız ve sorunlarınızı çözme hedefiyle kurulmuştur. İç Avrupa ülkelerine en hızlı erişim erişim açısından sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Moskova Şirket Ofisi ve Depomuz:

Rusya’nın Moskova kentinde kurduğumuz ofisimizle, 1500 m²’lik depomuzdan Rusya’nın batı bölgeleri başta olmak üzere pek çok bölgeye kapı teslimi hizmeti sağlıyoruz.

Macaristan Depomuz:

Macaristan’ın Szeged şehrinde bulunan 1000 m² depolama alanına sahip lojistik depomuz da, diğer depolarımız gibi lojistik operasyonlarınızda size katma değer sağlaması amacıyla kurulmuştur.

Hollanda Depomuz:

Hollanda’nın Roermond şehrinde kurulu 3000 m² depolama alanına sahiptir. Lojistik depomuz, lojistik anlamda tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek kapasitededir. Tedarik Zinciri (Supply Chain), depolama gibi ihtiyaçlarınıza cevap verir. Hollanda depomuz üzerinden İç Avrupa’nın diğer ülkelerine de seri bir şekilde hizmet verebiliyoruz.

Fransa Depomuz:

Fransa’nın Lyon şehrinde yerleşik ve 1500 m² depomuz ile müşterilerimizin tüm lojistik ihtiyaçlarına destek oluyoruz. Özellikle; tedarik zinciri (Supply Chain), depolama, dağıtım hizmetlerimiz ile bu bölgede sizi temsil etmeye devam ediyoruz. Fransa depomuz üzerinden İspanya’ya kadar hizmet veriyoruz.

İngiltere Depomuz:

Birleşik Krallık, Londra’da yerleşik olan 1200 m² alana sahip depomuzdan İngiltere ve İrlanda’nın her yerine hizmet verebiliyoruz. Fulfillment hizmeti vermek için depomuzun tüm alt yapı hazırlıkları yapılmış, depolama ve tedarik zinciri kurulumuna hazır olarak hizmetinize girmiştir.