Bireysel Gönderiler

Bireysel Gönderi Nedir?

Taşımacılık ve lojistik hizmetleri arasında yer alan bireysel gönderi hizmeti, yüklü miktarda yapılan taşımacılık yöntemlerinden hariç olarak, kişilerin daha küçük çaplı olan bireysel gönderilerinin ulaştırılmasını kapsayan kategoridir. Bireysel gönderi ne demek sorusu şu şekilde açıklanabilir: “yakınlarınıza, sevdiklerinize, konsolosluklara, kurumlara/ kuruluşlara veya firmalara yapacağınız kişisel gönderimlerdir.”

Bireysel Gönderi Paketi Nasıl Hazırlanmalı?

Mertateks Dış Tic. Ltd. Şti. olarak; bireysel gönderi müşterilerimize bize emanet edecekleri paketlerini en doğru biçimde hazırlayabilmeleri ve paketlerin hedef adrese en iyi durumda ulaştırılabilmesi konusunda yardımcı olmak adına, gönderi paketleme konusunda kılavuz niteliği taşıyan birkaç ipucu listeledik.

Bireysel gönderi müşterilerimiz için birkaç adımda doğru paketleme önerilerimiz:

  • Göndermek istediğiniz ürün veya evraklar için, içerisindekileri taşıyabilecek sağlamlığa sahip kutu, paket veya zarflar tercih edin. Aynı zamanda gönderim yapacağınız ürünlerin ebatına uygun olacak büyüklük ve derinlikteki kutu ya da diğer paketleme materyallerini kullanma konusuna özen gösterin. Ürünlerinizi küçük gelen bir kutu içerisine zorlayarak yerleştirmekten kaçının. Seçtiğiniz paket malzemesinin delik, yırtık, aşınmış veya herhangi başka bir hasarının olmadığına dikkat edin. Aksi takdirde içerisindeki malzemeleriniz zarar görmeye açık hale gelebilir.
  • Gönderi paketinizi iyi bir şekilde kapatmaya özen gösterin. Yapıştırma işlemi için, naylon ya da plastik destekli, güçlü yapıştırma özelliğine sahip olan bir bant tercih edin.
  • Paketinizin içeriğine uygun olacak koruyucu malzemeleri seçip, ürünlerinizi önce bu malzemeler ile sarmayı tercih edin. Çoklu ürünlerin bulunması halinde, her bir ürünü tek tek sarıp, köpük, baloncuk kaplaması veya çeşitli dolgu malzemeleri ile çevrelerini doldurmaya çalışın. Paket içerisindeki ürünlerin, gönderinin dış kutusu ile direkt temas halinde bulunmayacağı bir paketleme haline getirin. Böylelikle ulaşım sırasında olası sarsıntılara karşı ürünleriniz koruma altına alınmış olacaktır.
  • Paketinizin teslim edileceği noktanın adres, isim, telefon gibi bilgilerini en doğru şekilde yazmaya dikkat edin. Adres bilgilerini yazarken mahalle, sokak, kapı numarası, apartman ismi ve numarası detaylı bilgilerin doğruluğundan emin olun. Varsa teslimatı kolaylaştırmayı sağlayacak diğer bilgileri de ekleyin.
  • Dilerseniz şubemize gelerek yapacağınız bireysel gönderimlerinizde paketleme işlemi ve paketleme materyallerinin temini konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Mertateks İle Zamanında Ve Güvenilir Taşımacılık

Bireysel gönderi müşterileri için, gönderimden ilgili adrese teslim etme hizmetine kadar güvenilir bir deneyim yaşamak en öncelikli beklentidir. Mertateks Dış Tic. Ltd. Şti. olarak, bireysel gönderi müşterilerimize yönelik tüm çözümleri ve takip sistemlerini içeren araç ve teknolojileri sağlayarak, kişisel gönderilerinizin en emniyetli şekilde teslim edilmesini sağlıyoruz. Paketinizin yol boyunca olan tüm hareketlerini, varış ve teslim saatini özenle takip ediyoruz. Bireysel gönderi hizmetimizden faydalanan tüm müşterilerimiz için, güvenli ve zamanında teslimat hususlarına özen göstererek paketleri teslim alıp, belirtilen adreslere ulaştırıyoruz.

Bireysel gönderilerinizde, aciliyet durumunuza göre sizlerle birlikte gönderi zamanlama seçeneklerimizi değerlendiriyoruz. Böylelikle hem zamandan tasarruf etmenize hem de gönderilerinizi en doğru zamanda ulaştırmanıza yardımcı oluyoruz. Taşımacılık bedelini alıcı adresin ödemesini istediğiniz paket gönderimlerinizde, bireysel gönderi kapıda ödeme seçeneği ile hizmet veriyoruz.  Bireysel tahsilatlı gönderi seçeneğinden faydalanmak istediğinizde, alıcı kişi veya kurumlardan ödemesini tahsil ediyoruz. Tercihinize ve bulunduğunuz lokasyona göre bireysel gönderilerinizi kapınızdan alma hizmeti sunuyor, hedef yani alıcı adresin kapısına kadar paketinizi güvenilirlikten ödün vermeden özenle teslim ediyoruz. 

Bireysel gönderi yapmak, taşımacılık hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve sormak istediğiniz tüm sorularınıza yanıt alabilmek için iletişim kanallarımız yoluyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.